Home » Przykłady naszej pracy » Odcisk z przetoką i zapalenie stawów

Odcisk z przetoką i zapalenie stawów

 

Po zabiegu podologicznym

Opis

Kobieta lat 56, jest pacjentką Centrum Podologicznego od września 2012, skierowana przez lekarza reumatologa, leczona na RZS od 1989 roku.

Stopy mocno zdeformowane, silne opuszczenie obu II i III główek kości śródstopia. Pod nimi utworzyły się modzele, a na lewej głęboki odcisk, obecnie z przetoką i wysiękiem galaretowatej masy (od końca października).

Na zdeformowanych palcach jeździeckich D3 i D2 prawej stopy oraz na D4 lewej niewielkie, ale bardzo bolesne odciski twarde (Clavi duri).

 

Terapia

Wszystkie zmiany są każdorazowo oczyszczane i opatrywane lekiem i odciążeniem. Podczas ostatniej wizyty 28.11.2018 podjęliśmy decyzję, żeby przetokę zostawić otwartą i żeby pacjentka nanosiła na nią codziennie kroplę pioktaniny lub Pigmentum Castellani.

W tym miejscu już kilkakrotnie pojawiał się silny stan zapalny, któremu towarzyszył wysięk ropowiczy. Dotychczas udawało się zamknąć ranę. Pacjentka ma też odpowiednio skonstruowane wkładki, ale nie nosi ich we wszystkich butach. Może to właśnie wtedy dochodzi do przeciążeń.

Strona

Gabinet podologiczny w Łodzi

Czytaj dalej

Blog

Dlaczego nie powinniśmy nosić klapek

Człowiek w klapkach nie chodzi, tylko człapie. A do togo jeszcze naraża zdrowie całego swojego układu ruchu.

Czytaj dalej

Blog

Haluks: Jak sobie pomóc z paluchem koślawym?

Paluch koślawy lub haluks - dlaczego powstaje i jak uniknąć skutków tej deformacji stóp? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Zadzwoń Napisz