Home » Cennik usług podologicznych

Cennik usług podologicznych

Centrum Podologiczne w Łodzi jest jednym z pierwszych profesjonalnych gabinetów podologicznych w kraju i pionierem Podologii w Polsce. Nasza historia z Podologią zaczęła sie już 30 lat temu. Przeprowadziliśmy tysiące skutecznych zabiegów i terapii podologicznych opartych na unikalnej wiedzy specjalistycznej. Jako pionier podologii w Polsce, gwarantujemy najwyższe standardy jakościowe. Oddaj swoje stopy w nasze doświadczenie ręce.

Diagnostyka

Konsultacja podologiczno-podiatryczna od 70,00 zł
Zdiagnozowanie zmian na stopach, omówienie problematyki, możliwości dalszego postępowania zmian, propozycja zabiegu lub terapii. Jeśli podczas wizyty wykonywany zostanie zabieg, to cena konsultacji wliczana jest w cenę zabiegu.
Konsultacja diabetologiczna ze specjalistycznym badaniem stóp od 140,00 zł
Zdiagnozowanie i omówienie zmian na stopach, przeprowadzenie badania pododiabetologicznego stóp i propozycja terapii
Konsultacja ortopodologiczna od 170,00 zł
Manualne i wzrokowe badanie stóp, uzupełnione w razie potrzeby badaniem na podoskopie, ocena postawy i statyki ciała, ocena rozmieszczenia nacisków na podeszwowej stronie stopy, określenie nieprawidłowości, propozycja terapii.
Konsultacja online 110,00 zł

Profilaktyka podologiczna/podiatryczna

Profilaktyczny zabieg podologiczny od 160,00 zł
Rozpoznanie podologiczne i diagnoza, skrócenie oraz oszlifowanie paznokci, oczyszczenie wałów paznokciowych z nadmiernie rogowaciejącego naskórka, opracowanie podeszwy stóp, usunięcie zrogowaciałego naskórka, dezynfekcja, wmasowanie preparatu pielęgnacyjnego, zalecenia podologiczne. Cel zabiegu: utrzymanie stóp w optymalnie korzystnej kondycji.
Leczniczy zabieg podologiczny od 200,00 zł
Leczniczy zabieg podologiczny składa się z podobnych elementów, jak zabieg profilaktyczny, jednak wymaga większego nakładu pracy, posługiwania się specjalistycznymi narzędziami, zastosowania innych środków pomocniczych (preparatów, materiałów). Zabieg jest poprzedzony rozpoznaniem i diagnozą podologiczną i opiera się na wnioskach wyciągniętych z rozmowy oraz możliwościach zapobiegnięciu pogłębianiu się zmian.
Obcięcie i oczyszczenie paznokci stóp od 100,00 zł
Rozpoznanie podologiczne i diagnoza problemów paznokciowych, omówienie możliwości zabiegowych/terapeutycznych, fachowe opracowanie paznokci: skrócenie, oszlifowanie, oczyszczenie wałów paznokciowych.
Opracowanie podeszwowej skóry stóp od 110,00 zł
Rozpoznanie podologiczne i diagnoza problemów skórnych, omówienie możliwości zabiegowych/terapeutycznych, fachowe usunięcie nadmiernie zrogowaciałego naskórka oraz modzeli.

Terapeutyczne zabiegi na paznokciach stóp

Paznokieć wrastający/wkręcający się od 120,00 zł
Diagnoza i rozpoznanie rodzaju jednostki chorobowej, wycięcie wrastających elementów paznokcia, specjalistyczny opatrunek. Omówienie możliwości leczenia schorzenia oraz perspektywy trwałej poprawy stanu i wyglądu paznokcia.
Wykonanie i założenie klamry korygującej Frasera od 200,00 zł
Diagnoza, wykonanie i założenie klamry korygującej, przedstawienie planu leczenia odpowiednio do czasu trwania choroby i zakresu deformacji paznokcia, omówienie częstotliwości spotkań w gabinecie w celu przekładania klamry oraz oczekiwanego efektu końcowego.
Przełożenie/przestawienie klamry korygującej Frasera od 120,00 zł
W trakcie terapii konieczne jest okresowe przekładanie i dopasowanie klamry ortonyksyjnej. Częstotliwość ta zależy od powodu zastosowania terapii, czasu trwania choroby, prędkości wzrostu paznokcia itp. czynników.
Zdjęcie klamry korygującej na zakończenie terapii od 70,00 zł
Zakończenie terapii polega na usunięciu klamry z paznokcia, wygładzeniu go, zabezpieczeniu wałów paznokciowych oraz ustaleniu terminów kontrolnych.
Hematom podpaznokciowy (paluch biegacza) od 130,00 zł
Diagnoza i rozpoznanie zmian, usunięcia krwiaka, opatrunek z preparatem przeciwzapalnym, kojącym. Paznokieć i jego wzrost po urazie monitorowany jest w trakcie regularnych spotkań w gabinecie.
Paznokieć dystroficzny od 90,00 zł
Diagnoza i rozpoznanie zmian oraz ich przyczyn, opracowanie i oczyszczenie mające na celu nadanie prawidłowego kształtu i wyglądu paznokcia, usunięcie rogowaceń podpaznokciowych, jeśli konieczne zaplanowanie terapii.
Paznokieć grzybiczy od 100,00 zł
Diagnoza i rozpoznanie zmian, oczyszczenie paznokcia oraz nałożenie odpowiedniego preparatu antymikotycznego, zaplanowanie terapii.
Paznokieć łuszczycowy od 110,00 zł
Diagnoza i rozpoznanie zmian oraz rozmiaru deformacji, oczyszczenie paznokcia, ustalenie oczekiwań ze strony pacjenta oraz możliwości ich realizacji. Zalecenie wspomagającego preparatu i zaplanowanie następnych zabiegów zgodnie z oczekiwaniami.
Rekonstrukcja/ protetyka płytki paznokciowej od 120,00 zł
Diagnoza i rozpoznanie, przygotowanie paznokcia do rekonstrukcji, rekonstrukcja wykonywana odpowiednio do stanu paznokcia oraz wielkości ubytku żelem albo akrylem, w wypadku grzybicy preparatem antymikotycznym samoutwardzającym.

Terapeutyczne zabiegi na skórze stóp

Odcisk na podeszwie lub palcu od 95,00 zł
Diagnoza i rozpoznanie rodzaju odcisku, usunięcie, nałożenie preparatu, ewtl. zastosowanie opatrunku z odciążeniem. Omówienie problematyki powstawania i leczenia odcisków. Ustalenie planu terapii.
Odcisk międzypalcowy od 85,00 zł
Usunięcie odcisku, nałożenie preparatu oraz zastosowanie opatrunku z odciążeniem. Omówienie problematyki powstawania i leczenia tego typu odcisków. Ustalenie planu terapii.
Brodawka (kurzajka) od 100,00 zł
Diagnoza i omówienie powodów powstawania oraz sposobów leczenia zmian. Dokładne omówienie wybranej metody, związanych z nią działań ubocznych oraz perspektywy wyleczenia. Aplikacja preparatu oraz odpowiednio do stanu i miejsca na stopie opatrunku ochronnego/ odciążającego. Umówienie następnego termin.
Każda następna brodawka usuwana równolegle od 40,00 zł
Pękające pięty od 140,00 zł
Diagnoza i rozpoznanie zmian oraz ich powodów, opracowanie pięt i nałożenie opatrunku z preparatem.

Ortopodologia

Badanie stóp na podoskopie od 100 zł
Wkładki korygujące typu Jurtin medical® od 580,00 zł
Manualne i wzrokowe badanie stóp, uzupełnione w razie potrzeby badaniem na podoskopie, ocena postawy i statyki ciała, ocena rozmieszczenia nacisków na podeszwowej stronie stopy, określenie nieprawidłowości, manualna korekta stopy przy wykorzystaniu metody dynamiki spiralnej, dopasowanie wkładki do skorygowanej stopy, wykończenie wkładki poprzez szlifowanie i w razie potrzeby zastosowanie dodatkowych odciążeń.
Korekta indywidualnej wkładki od 70,00 zł
Ortoza indywidualna od 95,00 zł
Diagnoza i rozpoznanie zmian oraz ich powodów, manualne wykonanie indywidualnej ortozy z odpowiednio dobranego materiału (masa kauczukowo-silikonowa, pianka), dopasowanie ortozy na stopie. Cena uzależniona od ilości zużytego materiału.
Taping stóp od 100,00 zł
Diagnoza i rozpoznanie, dopasowanie plastrów, plastrowanie.

Zabiegi uzupełniające

Opatrunek od 35,00 zł
Opatrunek z odciążeniem od 70,00 zł
Opatrunek z preparatem od 50,00 zł
Oczyszczenie rany od 70,00 zł
Jonoforeza: Leczenie nadpotliwości stóp 65,00 zł
Jeden zabieg
Jonoforeza 585,00 zł
Seria 10 zabiegów
Kąpiel metodą Schiele: Pasywny trening układu krążenia 75,00 zł
Jeden zabieg
Kąpiel metodą Schiele 685,00 zł
Seria 10 zabiegów

Opieka specjalistyczna

Podologia sportowa
Podologia dziecięca
Podologia dla diabetyków
Stopy 60+
Podologia dla kobiet w ciąży

Bony podarunkowe

Bon do nabycia w kwotach 70zł, 100zł, 140zł
Czy znasz kogoś, kto ma problemy ze stopami lub obciąża je szczególnie intensywnie pracą lub sportem? Podaruj naszą pomoc i sprezentuj nasz Bon Podarunkowy.

Kontakt

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Zadzwoń: 42 611 12 15

Napisz: info@centrumpodologiczne.pl

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Zadzwoń Napisz