Magdalena Hafezi-Chojecka-zabiegi podologiczne zdrowe stopy

Magdalena Hafezi-Chojecka

Nazywam się Magdalena Hafezi-Chojecka i jestem właścicielką Centrum Podologicznego. Tytuł zawodowy podologa uzyskałam w roku 2002, zdając egzamin państwowy w Niemczech. Od 2006 lat prowadzę gabinet podologiczny w Łodzi – miejsce, w którym przyszłam na świat.

Moja droga zawodowa – podologia według standardów niemieckich

W zawodzie pracuję już od ponad 30 lat. Egzamin z podologii składałam w szkole lekarza naturalnego w Kassel (w Niemczech), gdzie wcześniej studiowałam zaocznie medycynę komplementarną. Później przez 7 lat byłam trenerem i wykładowcą pedicure’u medycznego. Przez 20 lat prowadziłam własny gabinet w Niemczech. 2006 otworzyłam gabinet w Łodzi.

2015 ukończyłam pierwsze studia dla podologów zorganizowanych w Niemczech przez Institut für Körperbezogene Therapien przy Steinbeis-Hochschule w Berlinie. Studia zakończyłam obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu Bachelor of Science w medycynie komplementarnej ze specjalizacją w podologii.

W pracy dyplomowej przedstawiłam swoje badania związane z deformacją palucha i paznokcia u dzieci oraz młodzieży. Sformułowałam w niej nieopisany dotąd zespół charakterystyczny dla młodych ludzi, który nazwałam Hallux retroflexus.

W 2021 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika.

 

Dlaczego zajmuję się stopami?

Stopy nie kłamią. Są prawdziwe jak ludzkie historie, które mi opowiadają. Bywają wymęczone wciskaniem w zbyt ciasne obuwie, noszeniem niewygodnego obuwia ochronnego, zdeformowane chodzeniem na wysokich obcasach lub uprawianiem sportu, pokaleczone zabiegami przeprowadzanymi na własną rękę w domowej łazience lub straumatyzowane niefachowymi operacjami chirurgicznymi.

Zostałam podologiem, ponieważ chcę i potrafię pomagać chorym stopom, a przez to poprawiać komfort życia swoich pacjentów.

Wiem, że ogromna liczba ludzi od lat cierpiących na choroby stóp zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje ktoś, kto może im pomóc. Drugim czynnikiem utrudniającym kontakt z podologiem jest też często wstyd pacjentów. Ich skrępowanie, niechęć do mówienia o dolegliwościach swoich stóp – o tym, że bolą, swędzą, pocą się i kiepsko pachną. A przecież gdy bolą nas stopy, to boli całe ciało, bo poruszając się, skupiamy myśli tylko na tym, jak zmniejszyć dolegliwości, przez co pogłębiamy jeszcze wady postawy.

Jako podolog jestem w stanie przynieść ulgę w cierpieniu, zredukować lub zupełnie usunąć bolesność czy dyskomfort. Jednym słowem: poprawić jakość życia swoich pacjentów.

Moje certyfikaty

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner