Home » Magdalena Hafezi-Chojecka
Magdalena Hafezi-Chojecka-zabiegi podologiczne zdrowe stopy

Magdalena Hafezi-Chojecka

Nazywam się Magdalena Hafezi-Chojecka i jestem właścicielką Centrum Podologicznego. Tytuł zawodowy podologa uzyskałam w roku 2002, zdając egzamin państwowy w Niemczech. Od 2006 lat prowadzę gabinet podologiczny w Łodzi – miejsce, w którym przyszłam na świat.

Moja droga zawodowa – podologia według standardów niemieckich

W zawodzie pracuję już od ponad 30 lat. Egzamin z podologii składałam w szkole lekarza naturalnego w Kassel (w Niemczech), gdzie wcześniej studiowałam zaocznie medycynę komplementarną. Później przez 7 lat byłam trenerem i wykładowcą pedicure’u medycznego. Przez 20 lat prowadziłam własny gabinet w Niemczech. 2006 otworzyłam gabinet w Łodzi.

2015 ukończyłam pierwsze studia dla podologów zorganizowanych w Niemczech przez Institut für Körperbezogene Therapien przy Steinbeis-Hochschule w Berlinie. Studia zakończyłam obroną pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu Bachelor of Science w medycynie komplementarnej ze specjalizacją w podologii.

W pracy dyplomowej przedstawiłam swoje badania związane z deformacją palucha i paznokcia u dzieci oraz młodzieży. Sformułowałam w niej nieopisany dotąd zespół charakterystyczny dla młodych ludzi, który nazwałam Hallux retroflexus.

Dlaczego zajmuję się stopami?

Stopy nie kłamią. Są prawdziwe jak ludzkie historie, które mi opowiadają. Bywają wymęczone wciskaniem w zbyt ciasne obuwie, noszeniem niewygodnego obuwia ochronnego, zdeformowane chodzeniem na wysokich obcasach lub uprawianiem sportu, pokaleczone zabiegami przeprowadzanymi na własną rękę w domowej łazience lub straumatyzowane niefachowymi operacjami chirurgicznymi.

Zostałam podologiem, ponieważ chcę i potrafię pomagać chorym stopom, a przez to poprawiać komfort życia swoich pacjentów.

Wiem, że ogromna liczba ludzi od lat cierpiących na choroby stóp zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje ktoś, kto może im pomóc. Drugim czynnikiem utrudniającym kontakt z podologiem jest też często wstyd pacjentów. Ich skrępowanie, niechęć do mówienia o dolegliwościach swoich stóp – o tym, że bolą, swędzą, pocą się i kiepsko pachną. A przecież gdy bolą nas stopy, to boli całe ciało, bo poruszając się, skupiamy myśli tylko na tym, jak zmniejszyć dolegliwości, przez co pogłębiamy jeszcze wady postawy.

Jako podolog jestem w stanie przynieść ulgę w cierpieniu, zredukować lub zupełnie usunąć bolesność czy dyskomfort. Jednym słowem: poprawić jakość życia swoich pacjentów.

Dlaczego dzielę się wiedzą o podologii?

Pracuję w zawodzie od wielu lat. Dzięki praktyce zawodowej oraz wielu szkoleniom prowadzonym w Niemczech zebrałam wielostronne i dogłębne doświadczenie. W końcu dotykałam tysięcy chorych stóp. Nie potrafiłabym zachować tej wiedzy wyłącznie dla siebie, dlatego w swoim łódzkim gabinecie prowadzę różnorodne szkolenia podologiczne.

Cieszę się, że mogę przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie młodym ludziom, służyć im radą i pomocą, by dzięki temu ułatwić im drogę zawodową, ucząc tego, do czego sama dochodziłam latami. Zawód podologa wymaga przecież z jednej strony bardzo rozległej wiedzy, a z drugiej strony ogromnego doświadczenia praktycznego, które w Polsce zdobyć niełatwo.

Przez długi czas nikt tu nie wiedział, czym w ogóle jest podologia. W celu szerzenia tej wiedzy zajęłam się pisaniem licznych artykułów i publikowaniem ich w książkach, fachowej prasie medycznej oraz na stronach internetowych. Prowadziłam wykłady na targach medycznych oraz kosmetologicznych i brałam udział konferencjach branżowych. Pracuję również nad tym, aby popularyzować zawód podologa wśród różnych grup społecznych.

Bardzo się cieszę, że dzięki tej aktywności znalazłam tylu naśladowców. Już teraz istnieje cała grupa ludzi, dla których zdrowie stóp jest równie ważne jak dla mnie.

Właśnie dlatego w roku 2010 powołane zostało Polskie Towarzystwo Podologiczne. Dzięki jego staraniom w styczniu 2015 roku zawód podologa znalazł się na liście zawodów paramedycznych.

Moje certyfikaty

Zadzwoń Napisz