Zespół stopy cukrzycowej

 

Przed zabiegiem i po zabiegu podologicznym

 

Opis

Mężczyzna, lat 68, jest pacjentem Centrum Podologicznego od marca 2014, cukrzyca od 1995 roku. Pacjent bardzo zdyscyplinowany: ruch, dieta, regularne wizyty w gabinecie podologicznym.

Rozpoznanie: Podczas pierwszej wizyty: Prawa stopa plantar – modzel z odciskiem pod V głową kości śródstopia oraz na opuszku medialnym palucha. Lewa stopa plantar – gojąca się pooperacyjna rana na długości ok. 4 cm pod V głową kości śródstopia. Operacja nastąpiła w wyniku owrzodzenia podeszwowego w roku 2011.

Terapia

Konsekwentne zabiegi, początkowo 1 raz w tygodniu, później co dwa tygodnie, a ostatnio co 5 – 6 tygodni zaowocowały całkowitym wyleczeniem modzeli i odcisków na prawej stopie.

Lewa stopa długo przechodziła nawroty: rana zabliźniała się, następnie tworzył się pod nią hematom i znowu pękała.

Zabiegi każdorazowo polegały na dokładnym oczyszczeniu rany i nałożeniu na nią leku oraz opatrunku odciążającego, który pacjent nosił nieprzerwanie przez 1 tydzień lub dłużej.

Obecnie od września 2018 pęknięcie nie powtórzyło się.

Blog

Profilaktyka i pielęgnacja stopy cukrzycowej

Regularne, profilaktyczne zabiegi w gabinecie podologicznym mogą skutecznie opóźnić lub wręcz uchronić przed rozwojem zespołu stopy cukrzycowej.

Czytaj dalej

Blog

Haluks: Jak sobie pomóc z paluchem koślawym?

Paluch koślawy lub haluks - dlaczego powstaje i jak uniknąć skutków tej deformacji stóp? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Strona

Wkładki ortopedyczne

Cierpisz na bóle stóp, kolan, bioder lub kręgosłupa? Nasze indywidualne wkładki ortopedyczne mogą być właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Czytaj dalej

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner