Home » Przykłady naszej pracy » Taping na bóle stóp

Taping na bóle stóp

 

Opis

Mężczyzna, lat 42. Pierwsza wizyta w Centrum Podologicznym odbyła się w lutym 2018. Była to konsultacja w sprawie idiopatycznych bóli stóp.

Terapia

22.11.2018: pacjent pojawił się ponownie z prośbą o wykonanie wkładek. Wkładki wyposażone zostały w odpowiednie odciążenie. Prawa stopa boli też w nasadzie palucha – Hallux rigidus. Widoczne przesunięcie kości łódkowatej. Obie stopy zostały opatrzone tapem.

29.11.2018: ponowna wizyta, lewa stopa – ból wyraźnie zmalał, natomiast prawa boli bardziej niż poprzednio. Pacjent jako miejsce największego bólu wskazuje odcinek pierwszej kości śródstopia od kostki sześciennej po nasadę palucha. Poprzedniego dnia dużo chodził.

Przeprowadzono kąpiel metodą Schiele z dodatkiem Placenty i Oleum Gaultheriae (olejek ze starzęśli; wrzosu Erica). Ponowny taping prawa stopa – śródstopie oraz dwa plastry limfatyczne. Lewa stopa – jak poprzednio. Skierowanie do chiropraktyka, specjalisty terapii manualnej.

Blog

Haluks: Jak sobie pomóc z paluchem koślawym?

Paluch koślawy lub haluks - dlaczego powstaje i jak uniknąć skutków tej deformacji stóp? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Blog

10 najczęstszych błędów przy pielęgnacji stóp

Wielu naszych pacjentów cierpi z powodu problemów ze stopami, do których sami się przyczynili. Samodzielna pielęgnacja stóp w domu, aby nie zaszkodziła, wymaga przestrzegania pewnych reguł.

Czytaj dalej

Strona

Wkładki ortopedyczne

Cierpisz na bóle stóp, kolan, bioder lub kręgosłupa? Nasze indywidualne wkładki ortopedyczne mogą być właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Czytaj dalej

Zadzwoń Napisz