Home » Przykłady naszej pracy » Paznokcie uszkodzone butami

Paznokcie uszkodzone butami

Przed zabiegiem i po zabiegu podologicznym

Opis

Pacjentka, lat 27, powód wizyty: problemy z paznokciami. Młoda kobieta dopiero po usunięciu hybrydy zauważyła nieprawidłowy wygląd paznokci. Zastanawiała się czy to z powodu hybrydy, czy nowych butów, czy może uderzyła się i nie pamięta tego faktu.

Rozpoznanie: Po badaniu wzrokowym oraz przeprowadzeniu wywiadu podologicznego stwierdzono, że to jednak buty, czego potwierdzeniem jest symetryczność zmian i to w miejscu, w którym buty na obcasie przechodzą w czubek. Pęknięcia paznokci są głębokie do połowy ich szerokości.

Terapia

Zabieg: Usunięcie luźnych elementów paznokci, oczyszczenie ich i wykonanie rekonstrukcji.

Zalecenia: Codzienne aplikowanie maści regenerującej łożysko. Ponowna wizyta w gabinecie za 6 tygodni (tyle czasu potrzeba u młodej osoby na odrośnięcie brakujących części paznokci).

Strona

Wkładki ortopedyczne

Cierpisz na bóle stóp, kolan, bioder lub kręgosłupa? Nasze indywidualne wkładki ortopedyczne mogą być właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Czytaj dalej

Blog

Czy lakier do paznokci może być przyczyną chorób i nadwagi?

Malujesz sobie paznokcie regularnie i nawet nie podejrzewasz, co tak naprawdę sobie na nie nakładasz? Nic dziwnego. Kolorowe buteleczki często nie posiadają żadnych etykiet ze składem.

Czytaj dalej

Blog

Dlaczego nie powinniśmy nosić klapek

Człowiek w klapkach nie chodzi, tylko człapie. A do togo jeszcze naraża zdrowie całego swojego układu ruchu.

Czytaj dalej

Zadzwoń Napisz