Home » Przykłady naszej pracy » Grzybica paznokcia

Grzybica paznokcia

 

Przed zabiegiem podologicznym

Opis

Rozpoznanie: Przed 2 laty usunięte chirurgicznie paznokcie obu paluchów. Przed 6 tygodniami wykonana została przez kosmetyczkę rekonstrukcja paznokci. Na prawym paznokciu wyraźna zmiana grzybicza.

Pacjent: Pacjentka, 25 lat.

 

Terapia

Opracowanie: Usunięcie i oczyszczenie paznokcia z resztek rekonstrukcji i materiału grzybiczego.

Opatrunek: ochronno–odciążający

Wskazania: Leczenie grzybicy przez zastosowanie środka antymikotycznego, skierowanie pacjentki do współpracującej z Centrum Podologicznym® Lekarki dermatolog w celu ewentualnego podjęcia leczenia skojarzonego doustnym lekiem przeciwgrzybiczym i preparatem płynnym do nanoszenia na paznokieć, np. Acifungin forte lub Imperial Feet nail mycosis. Regularna kontrola paznokcia w celu usuwania resztek materiału grzybiczego.

Komentarz: W rekonstrukcji paznokcia stosunkowo często dochodzi do rozwoju infekcji grzybiczej lub Pseudomonas. Powodem może być okluzywne zatopienie w akrylu pęcherzyka powietrznego, w którym mogą się rozwijać tlenowce i grzyby.

Blog

Haluks: Jak sobie pomóc z paluchem koślawym?

Paluch koślawy lub haluks - dlaczego powstaje i jak uniknąć skutków tej deformacji stóp? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Blog

Czy lakier do paznokci może być przyczyną chorób i nadwagi?

Malujesz sobie paznokcie regularnie i nawet nie podejrzewasz, co tak naprawdę sobie na nie nakładasz? Nic dziwnego. Kolorowe buteleczki często nie posiadają żadnych etykiet ze składem.

Czytaj dalej

Strona

Gabinet podologiczny w Łodzi

Czytaj dalej

Strona

Wkładki ortopedyczne

Cierpisz na bóle stóp, kolan, bioder lub kręgosłupa? Nasze indywidualne wkładki ortopedyczne mogą być właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Czytaj dalej

Zadzwoń Napisz