Home » Blog » 5 prezentów specjalnie dla stóp

5 prezentów specjalnie dla stóp

W Święta poświęćmy stopom więcej uwagi. Dziś prezentujemy naszą listę 5 prezentów specjalnie dla stóp – dla Twoich bliskich i dla Ciebie.

1. Skarpetki – bo bliższa skarpetka ciału

Skarpetki zazwyczaj traktujemy po macoszemu, nie zdając sobie sprawy z tego, że źle dobrane mogą skutkować uszkodzeniem stopy lub zaburzeniami krążenia.

Jakie powinny być skarpetki? Po pierwsze muszą mieć właściwy rozmiar – ani zbyt ciasne, ani za luźne. Nie mogą się marszczyć, nie mogą ściskać palce. Po drugie: należy zwróć uwagę na ściągacz – skarpetka może się zsunąć – nie szkodzi. Skarpetka szkodzi, gdy ściągacz wpija się w skórę i uciska tkanki, może ograniczać przepływ limfy i krwi. Po trzecie: materiał – bawełna “oddycha”, ale również wchłania pot. Wilgotne skarpetki, zwłaszcza zimą, to nie najlepszy pomysł. Rozejrzyj się za skarpetami z wełną merynosa (lub alpaki). Wełniana skarpetka może wchłonąć wilgoć do 30% własnej masy pozostając suchą; białko zawarte we włóknach opóźnia rozwój bakterii; ułożenie włókien umożliwia lepszą izolację termiczną. Chcesz wiedzieać więcej, jak utrzymać stopy w cieple zwłaszcza zimą? Zajrzyj tutaj.

 

2. Piłeczka do ćwiczeń – ruch na rozluźnienie

Jeżeli za oknem hula wiatr lub pada śnieg i przyjemny spacer nie wchodzi w grę, dostarcz swoim stopom trochę ruchu w domowym zaciszu.

Zdrowe mięśnie stóp to skuteczna profilaktyka przeciwko obrażeniom, ale również bólom pleców i kolan, dobry stan mięśni wpływa na naszą koordynację i postawę. Ćwiczyć możesz używając np. piłeczki z kolcami lub nawet zwykłej piłeczki tenisowej: raz dziennie turlaj stopą piłeczkę od siedmiu do dziesięciu minut. Pomoże to pobudzić krążenie krwi.

 

3. Bon Podarunkowy CP – oddaj się w ręce specjalistów

Z pewnymi rzeczami nie poradzimy sobie sami. Wtedy najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty. W Centrum Podologicznym wykorzystujemy nasze prawie 30-letnie doświadczenie, by pomagać naszym pacjentom z najróżniejszymi problemami. Wrastające paznokcie, “halluksy”, odciski, łuszczyca, grzybica – jesteśmy tu dla Ciebie. Teraz możesz również podarować naszą pomoc w prezencie. Bony Podarunkowe Centrum Podologicznego już w sprzedaży.

 

4. Ciekawa książka – gdyż czasami warto spojrzeć na sprawę inaczej…

Ruszasz się dużo? A może wręcz przeciwnie? Czasami warto poświęcić chwilę na refleksje, czy dostarczamy sobie, i przy okazji naszym stopom, tego, czego naprawdę nam potrzeba. Jeżeli szukasz inspiracji do przemyśleń na temat Twoich stóp polecamy Ci książki:

  • “Urodzeni biegacze. Tajemnicze plemię Tarahumara, bieganie naturalne i wyścig, jakiego świat nie widział” Christopher’a Mcdougall’a – amerykański biegacz i dziennikarz poznaje fascynujące meksykańskie plemię, którego członkowie potrafią przebiec kilkaset kilometrów, a kontuzje są im niemal obce…;
  • “Mimochodem o chodzeniu” Szymona Augystyniaka – autor przez ostatnie kilka lat przeszedł ponad 30 000 km, co skłoniło go do refleksji nad wpływem chodzenia na życie ludzi dziś i na przestrzeni wieków już minionych. Jak pisze sam autor “nie jest to rozprawa naukowa”, pisze on o chodzeniu tak po prostu… mimochodem.

 

5. Lakier do paznokci – ale tylko świadomie wybrany

Czasami humor poprawić nam może wprowadzenie odrobiny koloru, także na naszych stopach (czy raczej paznokciach u stóp). Powinniśmy jednak uważać, by chcąc zrobić sobie przyjemność nie wyrządzić sobie krzywdy. Wiele lakierów zawiera składniki dla naszego ciała szkodliwe. TPHP, formaldehyd, toluen – to tylko niektóre substancje, których powinniśmy unikać kupując lakiery do paznokci. Niektórzy producenci wprowadzili już do swojej oferty produkty, które nie zawierają ww. substancji szkodliwych. Na lakierach można znaleźć określenia “3 free” wskazujące, że produkt nie zawiera np. ftalanów, formaldehydu i toluenu. Istnieją także produkty “5 free”, a nawet “7 free”. Przed zakupem zapoznaj się z etykietką – dokonaj świadomego wyboru.

Blog

10 najczęstszych błędów przy pielęgnacji stóp

Wielu naszych pacjentów cierpi z powodu problemów ze stopami, do których sami się przyczynili. Samodzielna pielęgnacja stóp w domu, aby nie zaszkodziła, wymaga przestrzegania pewnych reguł.

Czytaj dalej

Blog

Czy lakier do paznokci może być przyczyną chorób i nadwagi?

Malujesz sobie paznokcie regularnie i nawet nie podejrzewasz, co tak naprawdę sobie na nie nakładasz? Nic dziwnego. Kolorowe buteleczki często nie posiadają żadnych etykiet ze składem.

Czytaj dalej

Strona

Wkładki ortopedyczne

Cierpisz na bóle stóp, kolan, bioder lub kręgosłupa? Nasze indywidualne wkładki ortopedyczne mogą być właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.

Czytaj dalej

Blog

9 sposobów na zimne stopy

Kiedy temperatura na zewnątrz spada, nasze stopy często zmieniają się w bryłki lodu. Niezależnie od tego, gdzie jesteśmy – w biurze, na przystanku autobusowym, a nawet w łóżku: chłód promieniuje od stóp, ogarniając całe nasze ciało.

Czytaj dalej

Zadzwoń Napisz